DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W dniach od 7 do 25 października gościli w naszej szkole Amerykańscy wolontariusze z międzynarodowej organizacji Global Volunteers. Celem ich przyjazdu była pomoc w nauce języka angielskiego. Margot Hinke i Duane Besso stali się „żywą lekcją” tego języka, bo kto inny, jak nie native speakerzy zaprezentują lepiej swój język i kulturę. Wolontariusze przede wszystkim ćwiczyli umiejętności komunikacyjne z uczniami, opowiadali o swoim kraju, o symbolach narodowych, z kolei nasi uczniowie przedstawiali swoje rodziny, mówili o zainteresowaniach i swoim kraju. Zdarzało się, że lekcja mijała w okamgnieniu i zawsze pozostawał niedosyt, że „jeszcze nie powiedzieliśmy im o tym i o tym…”. Bardzo ciekawymi zajęciami okazały się te, omawiające elementy historii Stanów Zjednoczonych, prezentujące sylwetki najsławniejszych prezydentów amerykańskich, początki istnienia kraju, wojnę o niepodległość, niewolnictwo, czy wojnę domową oraz wszelkie gry językowe. W ramach ogólnopolskiej akcji czytania dzieciom, Ms Hinke i Duane również czytali naszym uczniom literaturę amerykańską, co również było niecodziennym wydarzeniem. Dopełnieniem czytanej literatury była nauka tradycyjnych amerykańskich piosenek. Uczniowie bardzo szybko uczyli się nowego tekstu oraz wspólnie śpiewali piosenki. Cieszymy się, że wizyta Amerykanów została też miło przyjęta wśród dyrekcji naszej szkoły oraz nauczycieli, którzy również mieli okazję porozmawiania po angielsku. Pan dyrektor obdarował naszych gości wieloma prezentami związanymi z naszą gminą oraz Klubem Piłkarskim „Naprzód Skórzec”. Poza lekcjami, amerykańscy wolontariusze zobaczyli również Sanktuarium Krzyża Świętego, Ochotniczą Straż Pożarną w Skórcu oraz mieli okazję gościć na ognisku klasy IV b w Chlewiskach (Reymontówce). Wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w naszej pamięci…