DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

13 listopada 2019 r. uczniowie kl. III a  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Skórcu, zorganizowali Dzień Głośnego Czytania. Przygotowali „Magiczne Drzewo Słodziaków” i dekorację z plastikowych butelek np. stolik,  siedzenia, kwiaty. Wymyślili również stroje z folii i reklamówek. Stworzyli krainę z plastiku, którą nazwali  „Plastikowo”. Uczniowie zaprosili gości, którymi były dzieci ze oddziału przedszkolnego i przedszkola. Czytali im książkę ”Przyjaciele mogą wiele, magia z leśnej polany”, prezentowali swoje stroje i wspólnie posadzili  żołędzie w doniczkach wykonanych z butelek. Teraz  czekają na kiełkujące rośliny. Codziennie sprawdzają wilgotność gleby i nasłonecznienie.  Dzieci zaobserwowały, że plastik można zagospodarować, ale to prawdziwa natura dostarcza nam tlen i pozwala nam przetrwać.  Wszystkie przygotowania i wspomnienia  długo będą towarzyszyć w sercach uczniów. Dziękujemy naszym  gościom i ich wychowawcom za udział w tym spotkaniu. Wychowawca –Elżbieta Karwowska