DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

Decyzją papieża Franciszka październik 2019  był obchodzony w Kościele jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Wiązało się to z wieloma inicjatywami, które miały na celu przybliżać temat misji i budzić świadomość misyjną wśród wszystkich ludzi ochrzczonych. Również w naszej szkole z tej okazji rozpoczęło swoja działalność KOŁO MISYJNE dzieci klas II – III. W tygodniu misyjnym, w dniu 23 października odbyły się również we wszystkich klasach misyjne katechezy, które poprowadził misjonarz  ks. Tomasz Zieliński ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Ks. Tomasz opowiadał uczniom o swojej pracy w Afryce w Tanzanii, gdzie przebywał  przez  osiem lat. Uczniowie mieli okazję poznać afrykańską kulturę, warunki życia tamtejszej ludności oraz zobaczyć wiele ciekawych eksponatów takich jak np. sandały z  opon samochodu, ręcznie wykonane zabawki dzieci afrykańskich, narzędzia pracy pigmejów i wiele innych. Spotkanie to było ciekawą przygodą która przyczyniła się do poszerzenia horyzontów naszych uczniów i lepszego zrozumienia czym są misje. Katechezy zorganizowały p. Izabela Sadokierska i s. Sylwia Wójtowicz.