DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W listopadzie obchodziliśmy „EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA” , z tej okazji w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia, które miały na celu szerzenie informacji na temat zdrowego stylu życia. Uczniowie poznali jak prawidłowo skonstruowana jest „piramida zdrowia”, jakie produkty powinny na stałe zagościć w naszych domach, a jakich powinnyśmy unikać ,albo przynajmniej starać się je ograniczać. Rozmawialiśmy też o dużym znaczeniu aktywności fizycznej w naszym codziennym życiu , dzieci chętnie wymieniały dyscypliny sportu jakie uprawiają. Nie mogło zabraknąć zajęć plastycznych pod hasłem: „ZDROWE PRZETWORY”, „KOSZ WITAMIN”, „ZDROWY TALERZ”, dzieci uruchomiły  swoją wyobraźnię i za pomocą różnorodnych technik wykonały ciekawe prace. Nasi podopieczni z klas III chcieli dowiedzieć się, co mieszkańcy Skórca wiedzą  o zdrowych nawykach żywieniowych . W tym celu przeprowadzili kilka wywiadów. Zadawali następujące pytania: „ Co państwo wiedzą o zdrowym stylu życia?”, „Czy wiedzą państwo co to jest zdrowe odżywianie?” „Jakie produkty wybierają państwo podczas codziennych zakupów?” „Czy lubią państwo aktywność fizyczną?” Odpowiedzi były bardzo ciekawe i pouczające, a nasz „świetlicowy dzień” pełen wrażeń . Opracowanie – Judyta Dołęga.