DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

5 grudnia 2019 r. w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”    w Publicznym Przedszkolu w Skórcu gościliśmy Pana Wójta Jerzego Długosza. Dzieci   z uśmiechem na twarzach przywitały Gościa, po czym w skupieniu słuchały pięknych wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy m.in.: „Bambo”, „Kaczka dziwaczka”. Część z nich dzieci znały na pamięć i wspólnie z Panem Wójtem prezentowały ich treść. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały opowiadania „G jak goryl”, po czym zaprezentowały się znajomością wyrazów rozpoczynających się na głoskę „g”. Była też książka o figurach geometrycznych, po przeczytaniu której, Pan Wójt prowadził z dziećmi rozmowę na temat  kształtu przedmiotów znajdujących się w sali.    Kontakt z książką odgrywa nieocenioną rolę zarówno w rozwoju, jak i wychowaniu dziecka. Nie tylko wszechstronnie wpływa na rozwój intelektualny, ale także znakomicie rozwija wrażliwość u każdego młodego czytelnika i słuchacza. Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi za bardzo miłe spotkanie.    Dzieci i Nauczycielki z Publicznego Przedszkola w Skórcu

                                                                                             Opracowanie: Agata Dąbrowska

 

Galeria zdjęć