DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W czwartek, 9 stycznia 2020 roku, klasa VII b oraz kilkunastu uczniów z innych klas  pojechała na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie „Niewidzialnej wystawy”, która miała na celu pokazać nam, jak radzą sobie w codziennym życiu osoby niewidome i z jakimi trudnościami spotykają się na co dzień. Wejście do pełnych ciemności pomieszczeń i poruszanie się w nich oraz odnajdywanie rzeczy codziennego użytku lub oglądanie  za pomocą dotyku eksponatów muzealnych wywarło na nas duże wrażenie. Następnie obejrzeliśmy film w wymiarze 6D, który dostarczył nam różnorodnych bodźców. Na zakończenie wyjazdu odbyliśmy ucztę wzrokowo – słuchową w ogrodach Pałacu w Wilanowie, gdzie można podziwiać taniec świateł i wysłuchać utworów muzyki klasycznej. Wieczorem, cali i zdrowi wróciliśmy do Skórca. Organizatorem wycieczki była pani Monika Zielińska, a opiekunami panie Urszula Napiórkowska i Izabela Sadokierska.