DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

7 października  odwiedziliśmy   tereny walk z września 1939 r.  i  działań partyzanckich z czasów II wojny światowej – kompleks leśny Jata.  W lasach łukowskich walczyły z Niemcami duże  zgrupowania AK i NSZ. Na terenie Jaty funkcjonowały samowystarczalne obozy szkoleniowe. Jesienna pogoda dopisała.  Trasę liczącą 70 kilometrów  pokonało 17 uczniów. Dla większości z nich był to życiowy rekord jazdy rowerem.  Nie było lekko: awarie, zmęczenie, szutrowe drogi, leśne dukty i chwile rowerowej słabości. Na ścieżce edukacyjnej spotkaliśmy się z panem Emilem Głazem -leśniczym  z łukowskich lasów, który opowiedział  nam o : historii, zwierzętach, roślinach i  pracy w lesie. Nie zabrakło ogniska, pieczonych kiełbasek i relaksu w leśnym parku. Do szkoły wróciliśmy na godzinę 16.10.  Na wyrazy uznania zasługują wszyscy  uczniowie, którzy dzielnie pokonali przeciwności. Rajd zorganizowali:  p. Urszula Napiórkowska  i p. Sławomir Batok.

Galeria zdjęć