DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W poniedziałek, 5 października, w naszej szkole odbyło się słuchowisko z okazji Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy. Uczniowie poznali główne definicje oraz aspekty prawne dotyczące tego problemu. Przypominamy gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia przemocą:

  • rodzice – o ile to nie oni są sprawcami przemocy
  • nauczyciele, pedagog szkolny
  • poradnie Psychologiczno – Pedagogiczne
  • policja
  • telefon – dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci – 800 100 100
  • telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12

Z tej okazji został zorganizowany konkurs, celem którego było przygotowanie wierszyka/rymowanki lub hasła potwierdzającego unikanie i zwalczanie przemocy pt. „Stop Przemocy”. Laureaci konkursu:

  • Miejsce I – uczniowie klasy 8a i 8b
  • Miejsce II – Aleksandra Obłoza (kl. 6a)
  • Miejsce III – Julita Kopczyk (kl. 6a)

Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Szczególne gratulacje należą się uczniom klas ósmych. Klasa 8a napisała słowa piosenki ukazujące problem przemocy, natomiast 8b – scenariusz do scenki na w/w temat. Już niedługo pojawią się efekty ich pracy, którymi podzielimy się na stronie szkoły. Słuchowisko przygotowali i przedstawili uczniowie Aleksandra Adamiak, Marta Bareja, Małgorzata Kruk, Michalina Żelichowska pod kierunkiem p. Aleksandry Piskorz, Sylwii Oknińskiej i Urszuli Napiórkowskiej. Osobami odpowiedzialnymi za konkurs i przygotowanie uczniów są p. Aleksandra Piskorz i Sylwia Oknińska.