DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W dniu 16 grudnia nasze koło misyjne wybrało się do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było przedstawienie scenki Kolędników Misyjnych Dzieciom w Azji Środkowej na konferencji prasowej promującej tę akcję w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.  Na to wydarzenie zostaliśmy zaproszeni przez s. dr Monikę Juszkę z Papieskich Dzieł Misyjnych. Wizyta w Papieskich Dziełach Misyjnych oraz udział w konferencji prasowej była to dla nas wielką radością  i wyróżnieniem, ale również ogromną przygodą, kosztującą nas wiele emocji. Scenkę kolędników przygotowaliśmy  podczas cotygodniowych spotkań naszego koła w szkole. Po przedstawieniu scenki na konferencji odpowiadaliśmy na pytania dziennikarzy, co jak przyznały dzieci, wcale nie było takie proste. Dzieci, które nie były zaangażowane w scenkę miały sesję zdjęciową, promującą produkty misyjnego sklepu „missio”. Podczas pobytu w siedzibie Papieskich Dzieł Misyjnych, gdzie zostaliśmy serdecznie przyjęci przez s. Monikę Juszkę i s. Katarzynę Murawską, cała nasza grupa miała okazję porozmawiać z dyrektorem PDMD w Polsce ks. Maciejem Będzińskim oraz z misjonarzem z dalekiego Kazachstanu z ks. Andrzejem Marmurowiczem. Nasz wyjazd był również dobrą okazją do zwiedzenia wielu ważnych i miejsc dla nas Polaków oraz do podziwiania świątecznych iluminacji w stolicy. Opiekun koła misyjnego s. Sylwia Wójtowicz