DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W związku z obchodami Światowego Dnia Książki nauczyciele języka polskiego zorganizowali dla uczniów naszej szkoły kilka kwietniowych konkursów. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem, a uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością! W dniach 11-22.04. odbył się konkurs na reklamę kierowany do uczniów klas VII – VIII pod hasłem „Dobra lektura nie jest nudna”. Laureatami konkursu zostali: I miejsce – Alicja Surowiec z kl. VIII a, Wiktoria Olszewska z kl. VIII a, II miejsce – Adrian Grochowski z kl. VIII a, Zuzanna Banasiewicz z kl. VIII a, III miejsce – Julia Trojanowska z kl. VII b, Klaudia Zaucha z kl. VIII a. Wyróżnienia – Marta Bareja z kl. VIIa, Karolina Pielasa z kl. VIII a, Joanna Piskorz z kl. VIII a, Kuba Mucha z kl. VIII a, Lena Olszewska z kl. VIII a. Natomiast uczniowie klas IV – VI mogli wziąć udział w konkursie na ilustrację do ulubionej książki pod hasłem „Daj się ponieść wyobraźni”, który odbywał się w dniach 20 – 22.04. Oto laureaci konkursu w poszczególnych kategoriach. W kategorii klas IV: I miejsce – Olaf Cabaj z kl. IV a II miejsce – Milena Bogucka z kl. IV a, III miejsce – Damian Grochowski z kl. IV a Wyróżnienie – Antoni Filipiak z kl. IVa. W kategorii klas V: I miejsce – Karolina Dąbrowska z kl. Va, II miejsce – Gabriela Osińska z kl. Vb, III miejsce – Lena Krzyzinska z kl. Vb, Wyróżnienie – Julian Niedziałek z kl. Vb. W kategorii klas VI: I miejsce – Julia Adamiak z kl. VI b, II miejsce – Amelia Woźniak z klasy VI b, III miejsce – Lena Głuchowska z kl. VI a, Nikola Strymer z kl. VI b. W dniach 20 – 22.04. odbył się także konkurs na „Oryginalną zakładkę do książki” adresowany do uczniów klas IV i V. Laureaci w kategorii klas IV: I miejsce – Maja Piłkowana z kl. IV b, II miejsce – Piotr Kosiarek z kl. IV b, III miejsce – Damian Grochowski z kl. IV a. Laureaci w kategorii klas V: I miejsce – Emilia Kruk z kl. V b, II miejsce – Gabriela Osińska z kl. V b, III miejsce – Mają Kruk z kl. V b. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy! Organizatorzy: Beata Janowska, Dorota Barej-Woźniak, Edyta Surowiec.