DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W dniach 20.04-06.05.2022 r. nauczyciele języka polskiego zorganizowali Szkolny konkurs na album o życiu i twórczości Marii Konopnickiej. Celem konkursu było upamiętnienie 180. rocznicy urodzin M. Konopnickiej w ramach obchodów 2022 r. jako roku, którego poetka jest patronką. Celem było także zainteresowanie dzieci życiem i twórczością M. Konopnickiej, rozwijanie wyobraźni twórczej dzieci oraz popularyzację literatury. Komisja w składzie: Beata Janowska, Dorota Barej-Woźniak, Edyta Surowiec podczas obrad uwzględniła merytoryczną zawartość pracy, pomysłowość, estetykę wykonania oraz wkład pracy. Laureaci konkursu: W kategorii klas IV: I.miejsce- Jakub Żyła z kl. IV b, II m. – Alicja Wereda z kl. IV a, III m. – Damian Grochowski z kl. IV a, Milena Bogucka z kl. IV a. W kategorii klas V: I miejsce-Maja Kruk z kl. Vb, II m.- Gabriela Osińska z kl. Vb, III m.- Emilia Osińska z kl. Vb. W kategorii klas VI: I miejsce-Jajub Bulik z kl. VIb, II m. – Nikola Strymer z kl. VI b, III m. – Julita Cabaj z kl. VI b. W kategorii klas VII: I miejsce-Natalia Wysokińska z kl. VII b, II m. – Michalina Żelichowska z kl. VIIa, III m. – Aleksandra Adamiak z kl. VII a. W kategorii klas VIII: I miejsce-Alicja Surowiec z kl. VIIIa, II m. – Wiktoria Olszewska z kl. VIIIa, III m. – Zuzanna Banasiewicz z kl. VIIIa.