DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W dniu 20 czerwca 2022 r odbyła się audycja na temat „ Bezpieczne wakacje”. Uczennice klasy 7b przedstawiły kilka ważnych zasad bezpiecznego wypoczynku:

 • Wyjeżdżając na wycieczkę wakacyjną, zawsze pozostaw najbliższym informację, gdzie i z kim będziesz spędzać czas.
 • Nie chwal się pieniędzmi, które posiadasz. Najlepiej trzymaj je w kilku miejscach-byś w przypadku kradzieży nie został bez
 • Przebywając na plaży, pływalni czy w wakacyjnym tłumie, uważaj na swoją torbę, portfel, telefon.
 • Lato na plaży to nie tylko pluskanie w wodzie. Równie przyjemne są kąpiele słoneczne. Nigdy szukając ochłody, nie wchodź do zimnej wody!
 • Zawsze i wszędzie pilnuj swoich napojów.
 • Nigdy nie wybieraj się na dyskotekę i nie wracaj sam – zawsze w gronie znajomych.
 • Wakacje to okres wzmożonej działalności dealerów narkotykowych. PAMIĘTAJ – NIE ISTNIEJE BEZPIECZNE BRANIE NARKOTYKÓW!.
 • Wakacje to czas relaksu i zabawy, ale nie każdy pomysł na zabawę jest dobry. Nierzadko ostatni szkolny dzwonek jest dla młodych ludzi sygnałem rozpoczynającym przygodę z używkami. Alkohol i papierosy nie są dla młodzieży. Uwierz – używki naprawdę nie są dla ciebie.
 • Przebywając nad wodą pamiętaj, aby kąpać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych, a przede wszystkim nie skacz do wody na tak zwaną główkę. Kąp się tylko w obecności dorosłych, najlepiej ratowników.
 • Surfowanie w Internecie to wspaniała zabawa. Rozmowy na czatach i internetowych forach dostarczają wrażeń oraz pomagają nawiązywać znajomości. Pamiętaj jednak, że, podobnie jak na ulicy, tak w Internecie nie wolno ufać nieznajomym.
 • Postaraj się także spędzać mniej czasu przed komputerem, telefonem czy tabletem- po okresie zdalnego nauczana odpocznij od mediów.
 • Uważaj na kleszcze – wywołują groźną chorobę boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu.
 • Przebywając na wakacjach zawsze kieruj się zdrowym rozsądkiem i pomyśl o ewentualnych konsekwencjach czynu, który zamierzasz zrobić.
 • Pamiętaj o zasadach bezpiecznej obsługi maszyn rolniczych, pomagajcie rodzicom ale tylko w ich obecności.
 • Przypomnij sobie zasady udzielania I pomocy przedmedycznej w różnych okolicznościach, twoja wiedza i odwaga może uratować komuś życie.
 • Wakacje to wyczekany czas, czas odpoczynku po wielu miesiącach nauki, ale też okres zabawy i nowych wrażeń. Jednak korzystając z wakacyjnych rozrywek musicie pamiętać o jednym – o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Dlatego też zwracajcie uwagę na zagrożenia czyhające na Was podczas wakacyjnych przyjemności, aby po powrocie do szkoły mieć tylko miłe wspomnienia z tych dwóch miesięcy wolnego.
 • Zachowując ostrożność i przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa wrócicie we wrześniu cali i zdrowi do szkoły.
 • A wspomnienia z wakacji jeszcze długo pozostaną w waszej pamięci.

Udanych i pełnych bezpiecznych przygód wakacji życzą: Dyrekcja Zespołu, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły. Słuchowisko przygotowała pani Hanna Chądzyńska i pani Urszula Napiórkowska, a przedstawili uczniowie klasy 7b Maria Świderska, Zuzanna Gil, Alicja Domańska i Natalia Wysokińska.