DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W dniu 14 października uczniowie należący do koła misyjnego udali się do Trzebini i Libiąża. Ten nietypowy wyjazd miał na celu nawiedzenie grobu i miejsc związanych z Heleną Kmieć (1991-2017) – polską wolontariuszką, zamordowaną 5 lat temu podczas wolontariatu w Boliwii, która od początku istnienia naszego koła stała się naszą patronką. Dzięki Pani Marcie Omieczyńskiej z Fundacji im. Heleny Kmieć, która znała Helenkę osobiście, odbyliśmy niezwykłą podróż pełną wzruszeń i wniosków dla nas, jak pięknie żyć. Zwiedziliśmy centrum wolontariatu misyjnego w Trzebini, gdzie działała Helenka i skąd została posłana do Boliwii. W Libiążu nawiedziliśmy jej grób i spotkaliśmy się z jej rodzicami. Ostatnim punktem była szkoła, do której uczęszczała Helenka przy ulicy nazwanej jej imieniem. Wdzięczni za tę długą, misyjną wyprawę cieszymy się, że jeszcze bardziej mogliśmy poznać osobę naszej patronki.