DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

Dzień Papieski to czas, w którym wyrażamy wdzięczność za pontyfikat Papieża Polaka świętego Jana Pawła II.  Wydarzenie to zawsze przypada w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową . W tym roku dokładnie obchodziliśmy  44  rocznicę wyboru. W tym czasie  w całej Polsce przeprowadzane są  zbiórki  pieniędzy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera młodzież z małych miejscowości i ubogich rodzin. W naszej szkole Dzień Papieski obchodziliśmy w dniach 18-19 października. W tym czasie odbyło się słuchowisko poświęcone świętemu Janowi Pawłowi II , były przygotowane gazetki tematyczne i gra terenowa dla chętnych uczniów, którzy chcieli pogłębić wiedzę na temat życia i nauczania Świętego. Jednak największe zainteresowanie wzbudził ,, Kiermasz Ciast”, którego dochód  został przeznaczony na stypendia dla dzieci i młodzieży. Bardzo wielu uczniów, przyniosło ciasta, które nie tylko pięknie wyglądały, ale były przepyszne. Na przerwach w trakcie trwania kiermaszu towarzyszyła nam muzyka religijna, a na długich przerwach uczniowie wspólnie razem przy tej muzyce świetnie się bawili.

Rodzicom składamy serdeczne podziękowanie za pomoc w przygotowanie kiermaszu ciast w naszej szkole. Za pyszne ciasta, babeczki, wafelki, żelki, które trafiły do naszej szkoły DZIĘKUJEMY. Dziękujemy również za to, że dzieci miały w tym dniu fundusze na zakupy na kiermaszu. Dzięki wspólnym naszym wysiłkom, na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą zdolną młodzież z niezamożnych rodzin przekazaliśmy 2 984,40 zł. Dzień Papieski przygotowały S. Sylwia Wójtowicz z kołem Misyjnym  Pani Izabela Sadokierska razem z panią Urszulą Napiórkowską i Moniką Zielińską i wolontariusze z klas VIII.