DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W dniu 27.09.2023 uczniowie wysłuchali audycji radiowej na temat zasad segregacji odpadów. Miesiąc wrzesień – to czas sprzątania świata po wakacjach. Sprzątnięcia wymagają szlaki turystyczne, jeziora, lasy, pasy przydrożne ulic. Ważna jest też nasza codzienność: teren szkolny, pozaszkolny, nasza najbliższa okolica. Śmieci są różnego pochodzenia , dlatego warto je segregować. Następnie segregowane przez nas śmieci poddawane są recyklingowi. Uczniowie klasy 5b przybliżyli zasady segregacji, a następnie przedstawili na gazetce obok świetlicy. Audycję zakończono piosenką  pt „ Mam zasady na odpady”- Małej Orkiestry Dni Naszych, której refren porywa i porusza „ …metal, plastik, papier i szkło- nim wyrzucę segregują to”        Aktualnie odbywa się VI Edycja – Sprzątamy dla Polski   – wszelkie formy udziału są naszym wkładem w trosce o Ziemię. 

                                                                                   Hanna Chądzyńska