DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

W środę, 27 września 2023 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Skórcu odbył się Festyn przedszkolny „Pożegnanie lata”. Zawodników i kibiców zebranych na stadionie UKS „Naprzód Skórzec” przywitali wójt Gminy Skórzec Jerzy Długosz i dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Skórcu Wojciech Zgorzałek. Do zawodów przystąpiło pięć drużyn z terenu gminy Skórzec i Siedlce. W „wyścigach na wesoło”  uczestniczyły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko”,  Szkoły Podstawowej w Grali – Dąbrowiźnie, Zespołu Oświatowego w Żelkowie Kolonii, Niepublicznego Przedszkola „Bunia” w Dąbrówce Ług oraz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Skórcu. Każda z drużyn miała do wykonania osiem konkurencji. Dzieci przewoziły dynię w taczkach, oddawały celne rzuty ziemniakami do kosza, biegały z koszykiem pełnym kwiatów, przechodziły przez tunel, roznosiły i zbierały jabłka, przenosiły gruszkę na drewnianej łyżce oraz skakały przez kałużę. Dzieci wytrwale walczyły o jak najlepsze miejsce. Na zakończenie zawodów wójt gminy oraz dyrektor ZSP w Skórcu wręczyli zawodnikom pamiątkowe medale i puchary. Ponadto uczestnicy otrzymali słodkie niespodzianki. Zakup nagród został dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego.  GALERIA ZDJĘĆ