DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

22 kwietnia obchodzimy Święto Ziemi.  W naszej szkole obchody tego święta rozpoczęły się w piątek. W tym dniu uczniowie klasy VB przedstawili tematyczne słuchowisko. Pragniemy mieć swój udział w ochronie środowiska, w którym żyjemy. Jesteśmy jego częścią i chroniąc je przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie, a nawet życie. Kochamy naszą Ziemię, na której rośniemy, która na żywi. A oto kilka czynników, które wpływają na postępujący kryzys naszej planety: zmiany klimatyczne, wzrost populacji, konsumpcjonizm, coraz szybsza urbanizacja, niedobór wody, katastrofy ekologiczne.   Co może uratować Ziemię?                                                                                                                                    

  • zamiana środka transportu z samochodu na rower                                                                                  
  •   warto ograniczyć zużycie wody                                                                                                                                                   
  • należy zrezygnować z kupowania produktów w plastikowych opakowaniach                                             
  • nie kupować nadmiernie rzeczy                                                                                                                                   
  • oszczędzać prąd i wodę                                                                                                                                                     
  • sadzić drzewa   

Uczniowie klasy VIA i VIB  wykonali wiele plakatów związanych z obchodami Dnia Ziemi, które zostały wyeksponowane na pięknej gazetce. Ponadto w klasach zostały przeprowadzone prelekcje, konkursy, oraz akcje zbierania śmieci. W poniedziałek w naszej szkole odbędzie się „Zielony Dzień”   oraz podczas przerw słuchać będziemy piosenek związanych z ochroną środowiska.    

Hanna Chądzyńska