DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

Od lutego uczniowie naszej szkoły: Aleksander Mędza 7a, Lena Sawko 6a, Łucja Kiełczykowska 6a, Bartosz Trojanowski 6b, Łucja Kiełczykowska 6a pod opieką s. Sylwii Wójtowicz uczestniczyli w projekcie międzynarodowym na platformie eTwinnig, HELENS LIFE PAINTED WITH HEART (Życie Helenki sercem malowane). Celem projektu było rozpowszechnianie wiedzy na temat Sługi Bożej Heleny Kmieć (1991 – 2017), która jest patronką naszego szkolnego koła misyjnego. Założycielem projektu był nasz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Skórcu, a współzałożycielem szkoła w Wilnie (Vilniaus Pavilnio pagrindine mokykla). Do projektu przystąpiły szkoły z różnych części Polski (Inowrocław, Opalenica, Nowy Tomyśl, Poznań, Mszana Dolna, Halasy, Gołąbek), a także szkoła z Hiszpanii ( COLEGIO DIOCESANO CARDENAL CISNEROS). Opiekunowie szkół partnerskich odbyli wiele spotkań online, w czasie których przydzielane były poszczególne zadania projektowe. Każda z grup projektowych dokonała własnej prezentacji, wykonała prace plastyczne dotyczące życia Heleny Kmieć, zredagowała opis poszczególnych wydarzeń z jej biografii, ułożyła swoje interaktywne ćwiczenie sprawdzające zdobytą przez uczniów wiedzę, a także nagrała własną modlitwę o szybką beatyfikację Helenki. Produktem działań projektowych jest elektroniczna książeczka o życiu Helenki, zbierająca efekty pracy wszystkich grup. Cieszymy się, że dzięki tym wspólnym działaniom współcześni młodzi mogą bliżej poznać i zainspirować się tą szczególną postacią jaką była Helena Kmieć.