Uncategorized
26 listopada obchodziliśmy w grypie Motylki Dzień pluszowego misia. Dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. Były zdjęcia z misiem , wyklejanie misia różnymi fakturami oraz zabawy. Galeria zdjęć
30 listopada w ramach realizacji tematyki „Moje zdrowie i bezpieczeństwo” 5- latki wybrały się na wycieczkę do pobliskiej apteki. Celem wycieczki było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy farmaceuty. Po dotarciu na miejsce Pani farmaceutka opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała jak powstają lekarstwa z ziół. Wytłumaczyła, co to jest recepta i jak ją można zrealizować. Przedszkolacy ochoczo słuchały o tym, że przyjmowanie leków i witamin jest ważne do osiągnięcia zdrowia, a podawanie leków to zadanie wyłącznie dla rodziców. Na koniec Pani poczęstowała dzieci pysznymi witaminowymi cukierkami oraz podarowała dzieciom kolorowanki.Dziękujemy Pani za poświęconą nam uwagę i ciekawe przedstawienie tematu! Galeria foto
5 listopada, podczas III Skórzeckiego Biegu Niepodległości zorganizowano po raz pierwszy Bieg Przedszkolaków, który odbył się na boisku Naprzodu Skórzec. Wszyscy uczestnicy otrzymały pamiątkowe medale. Radość i uśmiech gościły na twarzach naszych przedszkolaków. Dzieci były bardzo dumne i zadowolone z pokonania trasy biegu. Wśród startujących przedszkolaków było czworo dzieci z naszej grupy: Kasia, Oluś, Adaś i Tomek . Gratulujemy!
„Dbamy o zdrowie” to temat przewodni, czwartego tygodnia listopada. W czwartek nasze przedszkolaki zabrały się za wykonanie sałatki owocowej. W pełnym skupieniu kroiły owoce plastikowymi nożami, starając się by każdy kawałek był idealny. Oczywiście największą frajdą była degustacja samodzielnie wykonanej sałatki.












































































































































