DZIENNIK LIBRUS

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

Uncategorized

26 listopada obchodziliśmy w grypie Motylki Dzień pluszowego misia. Dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. Były zdjęcia z misiem , wyklejanie misia różnymi fakturami oraz zabawy. Galeria zdjęć

 30 listopada w ramach realizacji tematyki „Moje zdrowie i bezpieczeństwo”  5- latki wybrały się na wycieczkę do pobliskiej apteki. Celem wycieczki było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy farmaceuty. Po dotarciu na miejsce Pani farmaceutka opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała jak powstają lekarstwa z ziół. Wytłumaczyła, co to jest recepta i jak ją można zrealizować. Przedszkolacy ochoczo słuchały o tym, że przyjmowanie leków i witamin jest ważne do osiągnięcia zdrowia, a podawanie leków to zadanie wyłącznie dla rodziców. Na koniec Pani poczęstowała dzieci pysznymi  witaminowymi cukierkami oraz podarowała dzieciom kolorowanki.Dziękujemy Pani  za poświęconą nam uwagę i ciekawe przedstawienie tematu!    Galeria  foto

Dnia 7 maja 2018 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach na spektakl pt. „Zakochany Miś”.

5 listopada, podczas III Skórzeckiego Biegu Niepodległości zorganizowano po raz pierwszy  Bieg Przedszkolaków, który odbył się na boisku Naprzodu Skórzec. Wszyscy uczestnicy otrzymały pamiątkowe medale. Radość i uśmiech gościły na twarzach naszych przedszkolaków. Dzieci były bardzo dumne i  zadowolone z pokonania trasy biegu. Wśród startujących przedszkolaków było czworo dzieci z naszej grupy: Kasia, Oluś, Adaś i Tomek . Gratulujemy!

Dbamy o zdrowie” to temat przewodni,  czwartego tygodnia listopada. W czwartek nasze przedszkolaki zabrały się za wykonanie sałatki owocowej. W pełnym skupieniu kroiły owoce plastikowymi nożami, starając się by każdy kawałek był idealny. Oczywiście największą frajdą była degustacja samodzielnie wykonanej sałatki.